Αναβίωση του εθίμου των "Ρουγκατσίων" από το Λύκειο Ελληνίδων Βέροιας στους δρόμους της πόλης
1 φωτογραφία : έγχρ. Οι χορευτές του Λ.Ε.Β. κ. Πέτρος Τσιγκογιάννης(αριστερά) και ο κύριος Γιάννης Γεωργάκαρος (δεξιά) έξω από το "Beluga" καφέ-ρεστοράν χορεύουν χορούς απ΄τη Μακεδονία ντυμένοι με την παραδοσιακή φορεσιά που φορούσαν στο έθιμο...
Main Author: | |
---|---|
Other Authors: | |
Format: | Still Image |
Language: | unknown |
Published: |
Βέροια : Ελευθεριάδου Σοφία, 2016
2016
|
Subjects: | |
Online Access: | http://medusa.libver.gr/jspui/handle/123/10167 |
Summary: | 1 φωτογραφία : έγχρ. Οι χορευτές του Λ.Ε.Β. κ. Πέτρος Τσιγκογιάννης(αριστερά) και ο κύριος Γιάννης Γεωργάκαρος (δεξιά) έξω από το "Beluga" καφέ-ρεστοράν χορεύουν χορούς απ΄τη Μακεδονία ντυμένοι με την παραδοσιακή φορεσιά που φορούσαν στο έθιμο |
---|